Котигорошко (kotyhoroshko) wrote,
Котигорошко
kotyhoroshko

Яндекс вважає нас за бидло

Є така на інтернет ринку компанія Яндекс. Думаю, що більшості вона відома. В цієї компанії є відомий сервіс Яндекс.Блоги, який зорієнтований на блогерів.

В рамках сервісу є кілька цікавих фіч. Зокрема – загальний рейтинг блогерів, можливість шукати по блогах, і перелік найцікавіших записів в блогах, які зараз обговорюються в блогосфері. Або в народі ще називають – ТОП. От про нього й хотілось написати кілька слів.

Сервіс, як не раз стверджували розробники Яндекса під час своїх приїздів в Україну, реалізований таким чином, що ТОП формується АВТОМАТИЧНО. Тобто є якийсь алогритм, який аналізує активність в блогосфері протягом останніх 24 годин, і при цьому ніякого втручання зовні не відбувається.

Кілька місяців тому Яндекс розбив свій ТОП на підгрупи:
- 30 записів в блогах з найбільшою кількістю унікальних коментарів (тобто якщо одна людина прокоментувала 10 разів, один запис, то зараховується лише 1 комент)
- 30 записів за кількістю унікальних посилань (кількість лінків з інших блогів)
- 30 записів за кількістю відвідувачів (кількість людей, які прочитали цей запис в блозі)
- і ОСНОВНИЙ ТОП – 30 записів в блогах, які визначаються за якимось інтегральним показником на основі трьох вищезазначених

Саме по собі потрапляння до «ТОП Яндекса» (основного чи трьох підгруп) сенсу великого не має і майже ні на що не впливає – дуже мало людей дивиться цей розділ Яндекса. Тому потрапляння до топу має радше символічне значення.

Вчора в мене був запис, який завдяки старанню майже 100 блогерів мав гарантовано потрапити в ТОП Яндекса. Принаймні, щоб потрапити до ТОП «за кількістю лінків», як правило треба 3-4 лінки, а було понад 70 лінків (зараз понад 100).

Але запис НЕ ПОТРАПИВ до жодного з 4-х підрозділів. Справедливості ради треба зазначити, що в обід після мого звертання в Яндекс, запис таки помітили і він АЖ ДВІ ГОДИНИ провисів в ТОПі «за кількістю лінків» на одному з останніх місць, при цьому Яндекс ідентифікував лише 3 лінки (з наявних 70). За 2 години він вилитій й з цього ТОПу.

За останні 12 годин кількість лінків зросла ще на кілька десятків, але Яндекс вперто не хоче їх бачити. На мій лист в службу підтримки, некій Тимофей Журавлев відповів, що «чувак, тєхнологія у нас така наворочєна, шо тобі нє понять, чому запис не потрапляє автоматично в ТОП»

Думаю, що Яндексу треба чесно визнати, що її сервіси потрохи переходять в ручний режим управління. При цьому мета такого управління передбачає створення специфічних умов, за яких інформація, не вигідна нинішньому керівництву Кремля, приречена на обмеження щодо поширення. Зараз це стосується безобідного Яндекс.ТОП.Блоги, далі ситуація по трохи буде розширюуватись.

Разом з тим, я дякую всім, хто підтримав лінками пост про стан підтримки української мови в Росії:
mayhur, dimon_trigger, sigurg, wirklich_avatar, foxyfriend, carabaas, p_i_f, ibigdan, grattoir, posmixator, rem_multiskin, vzahalinijak, higher_caps, iamyurkas, b2blogger, alexander_fin, ozhyna, toopoy, crema_catalana, morenwen, yakov_a_jerkov, navpaky, probegi, sokolyansky, agata_1, tempika, taki_net, est_, slobanov, deydre_ua, xriak_te_ua, yasko, emarinicheva, andriy69, advertka_ua, vorrivan, columbus2, pelerin1963, switluy_spogad, dovichnyjvogon, fakas, diversey_ua, shining_nebula, kondybas, zynovij, carabaas, slyvka, essetil, vent_de_la_mer, turtle_t, olesberezhny, mamay_m, still_wind, dobizha, noubase, daemanuhr, diana_ledi, mayevski, bf_109e, pioneer_hg, 1inuxoid, arxe, bewarden, yakov_a_jerkov, germes21, andrej_voronin, arbogast, groben, sparrow_hawk, blazhko_oleg, vaxo, reytar, fesstagere, kameshki, fordp, bardus, araphat, skagenij, henyk, banderivka, iozhikov, dali_bude, nemyrych, sumnamelodiya, seems_to_be, shuher_smit, serj_doc, gringo_sabotage, riwnodennyk, silvan1, shusharin, groben, vla_sta, maxdz, hector_von_kyiv, oleg_kozyrev, dr_j_goebbels, pani_grunia, advertka_ua, kartoplynka, bndr_ndrj, zzzulfiya, ivansstef, dragonfly_v, maryxmas, kodatski, o_veremchuk, Gark, tearosecell, me_is_dmtr , XBK

Буду вдячний за репост цього запису
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 135 comments